Një ndarje e veçorive të rrotullimeve në Instagram që do të pëlqeni

Një ndarje e veçorive të rrotullimeve në Instagram që do të pëlqeni

Nëse doni të krijoni numrin tuaj të ndjekësve të Instagram dhe të merrni më shumë pëlqime në Instagram në përmbajtjen tuaj, duhet të filloni të përdorni tiparin më të ri të nxehtë të platformës: Instagram Reels. Me këtë, ju do të jeni në gjendje të krijoni dhe ndani videoklipe të shkurtra 15 sekondëshe me ndjekësit tuaj në Instagram. Nëse keni një llogari publike, mund të shtoni edhe Instagram Reels në skedën Explore të platformës dhe të rrisni shikueshmërinë tuaj në një përpjekje për të rritur rritjen e markës dhe për të marrë më shumë ndjekës të vërtetë të Instagram.

Megjithëse Instagram Reels filloi për herë të parë në Brazil në nëntor 2019, ai shpejt është bërë i njohur në të gjithë botën. Ka disa veçori në Instagram Reels që e bëjnë më të lehtë krijimin e videove tërheqëse për ju që të jeni në gjendje të lidheni më mirë me ndjekësit tuaj në Instagram. Në këtë artikull, ne do të shqyrtojmë karakteristikat më të njohura të këtyre Instagram Reels dhe se si ato mund të bëjnë që video të dallohen. Para se të merremi me të, nëse po mendoni se çfarë dreqin ka kjo karakteristikë e re, e zbukuruar e Instagram-it, shikoni artikullin tonë të mëparshëm në "Çfarë Duhet të dini për Tiparin e fundit të Instagramit: Rrotullat e Instagramit". Ne kemi mbuluar:

 • Cfare eshte
 • Pse është e rëndësishme për bizneset të përdorin Instagram Reels
 • Si mund të filloni duke e përdorur atë
 • Mënyrat se si bizneset mund të përdorin Instagram Reels në avantazhin e tyre

Pasi të keni mbaruar me këtë, do të jeni gati të hidhni në karakteristikat specifike që mund të përdorni brenda Instagram Reels dhe si ato mund t'ju ndihmojnë të rritni rritjen e biznesit.

Këtu keni një udhëzues për tiparet e njohura të Instagram Reels që do t'u japin videove tuaja oomph.

Përjetoni mrekullitë e lëvizjes së ngadaltë ose videove të shpejta

Me Instagram Reels, ju keni mundësinë e ndryshimit të shpejtësisë së videos tuaj për t'iu përshtatur pëlqimit tuaj. Nëse dëshironi të shpejtoni një pjesë të veçantë të videos, do të jeni në gjendje ta bëni atë. Ju mund të shtoni efekte komike duke bërë këtë. Mund ta përdorni edhe për video kur jeni duke bërë një vështrim paraprak, kur shpejtoni pak përgatitjen e videos derisa të arrijë pamjen "pas". Ju gjithashtu keni mundësinë të ngadalësoni videot tuaja që do të thotë se do të jeni në gjendje të krijoni disa video me cilësi të lëvizjes së ngadaltë për ndjekësit tuaj në Instagram. Për ta bërë këtë, shkoni te vegla e rregullimit të videos së dhënë dhe zgjidhni opsionin .3X ose .5x për të krijuar një video me lëvizje të ngadaltë.

Disa kolona zanore për të zgjedhur

Klipet e shkurtra janë shumë më tërheqëse për më shumë ndjekës të Instagram-it dhe marrin shumë më shumë pëlqime në Instagram nëse kanë muzikë në sfond. Ju mund të shfaqni këngëtarin tuaj të brendshëm (mirë, të paktën për hir të sinkronizimit të buzëve) në Instagram Reels dhe të lartësoni videot tuaja duke zgjedhur një kolonë zanore që është e përkryer për ju. Ekziston një koleksion masiv i muzikës në Instagram që ju mund të zgjidhni për të mbajtur argëtuesit tuaj. Pjesa më e mirë është, shumëllojshmëria e muzikës në dispozicion për ju është e kuruar për t'iu përshtatur shijeve dhe preferencave tuaja, kështu që nuk do të duhet të kaloni shumë kohë duke zgjedhur muzikën e duhur.

Nëse llogaria juaj është publike, çdo audio origjinale që shtoni mund të përdoret nga të tjerët në platformë me atributin e dhënë juve.

Mund të zgjidhni çdo pjesë të këngës

Nuk jeni adhurues i fillimit të një këngë, por përsëri dëshironi të përdorni një pjesë tjetër të saj në mbështjellësin tuaj? Ju nuk duhet të shqetësoheni. Instagram Reels e bën këtë të mundur dhe të lehtë. Ju keni mundësinë të zgjidhni çdo këngë që dëshironi në mbështjelljen tuaj dhe të shtoni ndonjë pjesë të këngës në videoklipin tuaj të shkurtër. Së pari, zgjidhni një këngë nga biblioteka e muzikës që mendoni se do të shkojë mirë me videoklipin tuaj. Pastaj, përdorni mjetin e përzgjedhjes së muzikës për të zgjedhur çdo pjesë të këngës që dëshironi të përdorni. Kjo do t'ju lejojë të sinkronizoni në mënyrë perfekte kolonën zanore me videon dhe ta bëni atë më tërheqëse për ndjekësit tuaj të vërtetë në Instagram.

Bëni tranzicion pa ndërprerje duke rreshtuar videoklipet tuaja

Nëse doni më shumë ndjekës të vërtetë të Instagram-it, duhet të jepni përmbajtje cilësore përmes Instagram Reels tuaj. Kjo do të thotë që ju do të duhet të mësoni të krijoni video pa ndërprerje që mund të tërheqin interesin e audiencës tuaj, përveç thjesht një koncepti të shkëlqyeshëm të videos. Karakteristika Align në dispozicion për Instagram Reels mund t'ju ndihmojë ta bëni këtë. Duke përdorur këtë veçori, do të jeni në gjendje të rreshtoni në mënyrë të përsosur objektet në një videoklip para se të shkrepni një tjetër. Kjo do të krijojë një zhvendosje të përsosur nga një klip në tjetrin dhe do të sigurojë që të mos ketë fragmentim në videot tuaja.

Do të keni qasje në shumë filtra emocionues

Një nga arsyet kryesore që TikTok u bë kaq popullor në mesin e përdoruesve është për shkak të ofertës së tij të filtrave emocionues dhe efekteve AR. Me Instagram Reels, do të keni qasje në shumë më shumë filtra sesa zakonisht dhe mund t'i përdorni për të krijuar video me efektet speciale që dëshironi. Mund të zgjidhni një filtër të përshtatshëm për një temë të veçantë që synoni. Pavarësisht nëse doni një filtër të lezetshëm, një filtër qesharak ose një filtër krejtësisht të keq, ka diçka në Reels që do t'ju entuziazmojë.

Ju do të jeni në gjendje të kontrolloni komentet

Nëse do të nxirrni përmbajtje në Instagram dhe do të nxisni rritjen e markës, duhet të jeni të përgatitur të merrni komente dhe reagime pozitive, si dhe negative. Ndërsa komentet pozitive mund të përforcojnë atë që po bëni mirë, komentet negative duhet të shqyrtohen për të parë nëse ka ndonjë gjë konstruktive që ju mund t'u hiqni atyre. Shpesh do të merrni edhe komente nga njerëzit që kontrollojnë profilin tuaj, kështu që përgatituni duke kontrolluar seksionin e komenteve tuaja. Për ta bërë këtë, shkoni te skeda e profilit në Instagram dhe zgjidhni butonin e menusë. Hapni cilësimet dhe pastaj shkoni te seksioni i privatësisë. Në seksionin e komenteve, bëni ndryshimet e nevojshme. Mund të fshehni komente fyese dhe madje të lejoni komente vetëm nga ndjekësit tuaj në Instagram.

Regjistro duart e lira me kohëmatësin dhe numërimin mbrapsht

Ju nuk duhet të merrni dikë që të regjistrojë videoklipin për ju. Ekziston një karakteristikë e kohëmatësit dhe e numërimit që ju lejon të regjistroni pa duar në mënyrë që të mund të merrni gamën e plotë të lëvizjes që dëshironi. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të vendosni kohëmatësin për sa kohë dëshironi të jetë video dhe të klikoni për të regjistruar. Do t'ju jepet një numërim mbrapsht nga 3 para se kamera të fillojë regjistrimin e mbështjellësit tuaj.

Merrni zgjedhjen tuaj në mesin e shumë ngjitjeve argëtuese

Stickers në Instagram janë mjaft të popullarizuara në mesin e përdoruesve dhe ju mund t'i shfrytëzoni ato në maksimumin e tyre në Instagram Reels. Reels ofron një gamë të gjerë ngjitjesh që mund t'i bëjnë videoklipet tuaja të duken më emocionuese për ndjekësit tuaj në Instagram dhe t'ju tërheqin më shumë pëlqime në Instagram. Përveç kësaj, do të keni gjithashtu qasje në disa shkarravitje, si dhe mjete teksti për t'i dhënë videoklipeve tuaja një prekje unike.

Mbani mbështjelljet tuaja në Instagram të fshehura për këdo që dëshironi

Mund të ketë disa njerëz në internet nga të cilët dëshironi të fshehni Makinat tuaja. Përveç ushtrimit të kontrollit mbi komentet që merrni në Rrotullat tuaja, një mënyrë tjetër shumë e rëndësishme për të mbajtur trolls dhe njerëz të tjerë të padëshiruar larg mbështjellësve tuaj është duke i fshehur ato. Ju mund ta bëni këtë duke shkuar te opsioni i cilësimeve në këndin e sipërm të majtë të ekranit tuaj dhe duke zgjedhur opsionin e fshehjes së historisë. Zgjidhni njerëzit nga të cilët dëshironi të fshehni klipet tuaja dhe pastaj klikoni në butonin Bërë në këndin e djathtë të sipërm të ekranit tuaj.

Ndani rrotullat tuaja në Facebook

Nëse doni të nxisni rritjen e biznesit, duhet të jeni aktivë në sa më shumë platforma të mediave sociale. Postimi i përmbajtjes tuaj në shumë platforma të mediave sociale është i nevojshëm për këtë. Me Instagram Reels, ju keni mundësinë të ndani Reels tuaj në Facebook në kohën e krijimit të tyre. Për të aktivizuar këtë veçori, shkoni te cilësimet dhe më pas zgjidhni opsionin e ndarjes automatike të Instagram Reels on Facebook. Pasi ta konfirmoni këtë, do të jeni në gjendje të postoni direkt në Facebook sa herë që të ngarkoni një mbështjell në profilin tuaj në Instagram.

Ruani mbështjellësit tuaj në Bibliotekën tuaj

Alwaysshtë gjithmonë bukur të mbash mbështjelljet e tua në aparatin tënd të kamerës edhe pasi i ke publikuar tashmë në Instagram. Ju mund ta bëni këtë lehtësisht duke u zhvendosur te butoni i cilësimeve në këndin e sipërm të djathtë të ekranit tuaj dhe më pas duke ndezur çelësin për opsionin e ruajtjes në kamera. Kjo do t'ju lejojë t'i shikoni ato edhe kur nuk jeni në internet në Instagram.

përfundim

Rrotullat e Instagram-it janë padyshim argëtuese për t’u krijuar dhe shikuar, por ka shumë që mund t’i bëjë ata klipe tërheqëse të shkurtra nga të cilat ndjekësit e Instagram-it thjesht nuk mund të ngopen. Ju duhet të krijoni një koncept të mirë për Reels që do të rezonojë vërtet me audiencën tuaj dhe pastaj të përdorni tiparet e shumta të ofruara me mençuri për të krijuar një video që ia vlen për kohën e ndjekësve tuaj në Instagram. Pavarësisht nëse është një sfidë, njoftimi i një lansimi të produktit ose kryerja e një udhëzimi të shpejtë, përmbajtja cilësore nuk mund të komprometohet. Nëse arrini të krijoni një mbështjell që është vërtet tërheqës, ai madje mund të bëhet një mbështjellës i shfaqur në Instagram dhe do të jeni në gjendje të përfitoni prej tij.

Gjithashtu në MrInsta

Përfitoni sa më shumë nga tregimet tuaja në Instagram

Instagram Stories, prezantuar në 2016, është rritur masivisht në platformë dhe po përdoret më shumë nga përdoruesit në krahasim me postimet e tyre në burime. Popullariteti i Instagram Stories dëshmohet nga fakti që

0 Comments
Udhëzuesi juaj për ribrandimin e llogarisë tuaj të biznesit në Instagram

Udhëzuesi juaj për ribrandimin e llogarisë tuaj të biznesit në Instagram

Ju po shikoni Instagramin tuaj dhe kuptoni se nuk keni aq ndjekës sa do të dëshironit. Ju pëlqen përmbajtja juaj, por nuk po tërheq shumë shikues. Ju shpresoni të arrini

0 Comments
Reklamat në Instagram dhe pse ju duhen

Reklamat në Instagram dhe pse ju duhen

Me rritjen e popullaritetit të Instagram, nuk është për t'u habitur që markat po vijnë me mënyra për të rritur rritjen e biznesit përmes platformës. Gati një e treta e historive më të shikuara në Instagram vijnë nga

0 Comments

Ne ofrojmë më shumë shërbime të marketingut në Instagram

Opsionet e blerjes një herë pa abonim ose pagesa të përsëritura

shërbim
Çmimi $
$ 25

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
shërbim
Çmimi $
$6
$9
$ 14
$ 25
$ 39
$ 59
$ 89
$ 129
$ 179

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
shërbim
Çmimi $
$3
$7
$ 12
$ 17
$ 29
$ 49
$ 79
$ 129
$ 199

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
shërbim
Çmimi $
$ 15
$ 30
$ 45
$ 85

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
shërbim
Çmimi $
$ 10
$ 15
$ 50
$ 80
$ 150
$ 275
$ 500

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
shërbim
Çmimi $
$ 10
$ 15
$ 25
$ 35
$ 50

karakteristika

 • Dorëzimi i garantuar
 • Garancia e rimbushjes
 • Dorëzimi i sigurt dhe privat
 • Dorëzimi FILLON në 24-72 orë
 • Dorëzimi vazhdon çdo ditë deri sa të përfundojë
 • Blerja një herë me shumicë - Nuk ka përsëritje
en English
X